Biežāk uzdotie jautājumi

Es dzīvoju ārpus savas valsts. Kur un kad man ir jābalso?

Atrodoties citā ES valstī, Jūs varat balsot pa pastu vai kādā no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātajiem vēlēšanu iecirkņiem ārvalstīs.

Balsošanai iecirknī jāreģistrējas no 2019. gada 16. marta līdz 7. maijam Latvijas Republikas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās vai elektroniski, izmantojot Vēlētāju reģistra e-pakalpojumu, kas būs pieejams www.pmlp.gov.lv un www.cvk.lv.

Pasta balsošanai jāpiesakās līdz 2019. gada 13. aprīlim Latvijas Republikas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās vai līdz 2019. gada 25. aprīlim – vēlēšanu iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu Rīgā, Smilšu ielā 4.

Pieteikumus var sūtīt pa pastu, iesniegt personīgi vai elektroniski, izmantojot Vēlētāju reģistra e-pakalpojumu, vai nosūtīt e-pastā, ja ir iespēja tos parakstīt ar drošu elektronisko parakstu.

Balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo citā ES dalībvalstī, var izvēlēties balsot arī par mītnes zemes kandidātiem. Izvēloties balsot mītnes zemē, vēlētājs zaudē tiesības attiecīgajās vēlēšanās balsot par Latvijas Eiropas Parlamenta kandidātu sarakstiem un kandidātiem. Ja vēlaties izmantot šo iespēju, Jums jāsazinās ar iestādi, kas attiecīgajā valstī atbildīga par vēlēšanu rīkošanu.

Vairāk par Eiropas vēlēšanu norisi vari uzzināt Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā https://www.cvk.lv/lv vai Eiropas Parlamenta biroja Latvijā mājas lapā šeit.

Es vēlos iesaistīties un saņemt informatīvos materiālus (plakātus, kartītes).

Visi nepieciešamie materiāli ir atrodami šajā vietnē: http://www.europarl.europa.eu/downloadcentre/en/european-elections/toolkit

Neatradi meklēto? Nosūti e-pastu uz sazinies@soreizesbalsosu.eu, un mēs Tev nosūtīsim visus nepieciešamos materiālus pa e-pastu vai pastu.

Kā anulēt pierakstīšanos?

Noklikšķini uz anulēšanas saites e-pasta ziņojumā, kuru saņēmi no mums.

Kā mainīt norādīto valsti, adresi, valodu vai vārdu un uzvārdu (piemēram, pārrakstīšanās gadījumā)?

Lai mainītu profila iestatījumos norādītos datus, ieej vietnē, atver savu personīgo profilu un atjaunini tajā norādīto informāciju. Ja tas neizdodas, informē mūs: sazinies@soreizesbalsosu.eu

Kā uzzināt vairāk par Eiropas vēlēšanām?

Informāciju par Eiropas vēlēšanām vari atrast:

Informācija par Eiropas Parlamenta darbu un Eiropas vēlēšanu galvenajiem aspektiem atrodama arī mūsu tīmekļa vietnē.

Seko Eiropas Parlamenta aktivitātēm sociālo tīklu kontos:

Es vēlos ziņot par kļūdu. / Jūsu vietne nedarbojas pareizi.

Paldies, ka pamanīji! Informē mūs par to: sazinies@soreizesbalsosu.eu

Cik cilvēkus esmu iesaistījis?

Ievadi tīmekļa vietnē savu e-pasta adresi un paroli, ieej savā profilā un noskaidro, cik cilvēkus esi pamudinājis paziņot: „Jā, šoreiz es balsošu!”

 Informāciju par to, cik cilvēkus esi iesaistījis, mēs Tev regulāri sūtām pa e-pastu.

Manuprāt, esmu uzaicinājis pievienoties 20 cilvēkus, bet savā profilā es to vēl nevaru pārbaudīt.

Pārliecinies par to, vai cilvēki, kurus uzaicini, izmanto pareizo unikālo saiti (saiti, kura beidzas ar ciparu). Ja, Tavuprāt, ir radusies kļūda, sazinies ar mums: sazinies@soreizesbalsosu.eu